Üyelik Sözleşmesi

Üyelik Sözleşmesi

Üyelik Sözleşmesi

1- Ziyaretçi, https://yurtrehberi.com.tr web sitesine girmek ve üye olmakla kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.


2- https://yurtrehberi.com.tr ücretli ve ücretsiz hizmetler vardır. Ücretli hizmetleri ücretli hale, ücretli hizmetleri ücretsiz hale getirme hakkı https://yurtrehberi.com.tr’de saklıdır. Hizmetlerin bazılarını ve tamamını geçici ve devamlı olarak kaldırma hakkı saklıdır. 


3- https://yurtrehberi.com.tr, yurt rehberi sayfasıdır. Kullanıcılar kaydolduklarında ürünlerini tanıtmak, https://yurtrehberi.com.tr üzerinde ticari bağlantı kurmayı amaçlarlar. Bu site üzerinde kurulan ticari alışveriş ve bağlantılarda tarafların sorumluluklarını yerine getirmemelerin de https://yurtrehberi.com.tr sorumlu tutulamaz. Kullanıcıların verdiği bilgilerin doğru ve yanlışlığının sorumluluğu firmalarındır


4- https://yurtrehberi.com.tr ‘ye kaydolurken firmaların verdiği bilgiler tüm Karavana Dair kullanıcı ve ziyaretçilerine açıktır ve bu bilgilerin sorumluluğu kullanıcıya aittir. Başka firma, marka, kullanıcı ve https://yurtrehberi.com.tr ‘ye zarar veren, küçük düşüren bilgiler yayından kaldırılır. Hangi bilgilerin yayınlanacağı veya yayınlanmayacağı https://yurtrehberi.com.tr’nin tasarrufundadır.


5- Kullanıcılar üyelik formunu doldururken firma, ürün ve hizmetleri ile ilgili güncel ve gerçek bilgiler verecekleri kabul etmiş sayılırlar. Eksik ve yanlış bilgi verilmesi durumunda kullanıcı bilgilerinin tamamını veya bir kısmını yayından kaldırma https://yurtrehberi.com.tr’nin tasarrufundadır. 


6- https://yurtrehberi.com.tr’ye kayıt olan firma kayıt formundaki doldurduğu bilgilerin ( firma adı, adres, tel-fax, firma , ürün haber ilan ve hizmet vb. ticari bilgilerin ) herkese açık olarak yayınlanmasını kabul etmiş sayılır. Vermiş olduğu e-mail adresinden tüm kullanıcı ve ziyaretçilerin kendisiyle ticari bağlantı kurmasını ( ürün-talep ) kabul eder. Zaten firmalar https://yurtrehberi.com.tr’yi ziyaretçi ve kullanıcıların kendileriyle ticari bağlantı kurmaları için üye olur ve firma bilgilerini verirler.


7- Kullanıcı, https://yurtrehberi.com.tr ‘ye üyelik formu doldururken verdiği firma ve ürün bilgilerinin;


- Yalan ve yanlış olmamasına


- Çalıntı kopya olamamasına


- Başka firma, ürün, marka ve kullanıcıyı küçük düşürücü içerikte olmamasına


- Haksız rekabete neden olmamasına


- Pornografik içrekte olmamasına


- Başkalarına ve https://yurtrehberi.com.tr ‘ye zarar verecek yazılım ve virüs içermemesine


- https://yurtrehberi.com.tr.tr üyelerine SPAM yapma özelliği içermemesi, koşullarını kabul etmiş sayılır. 


8 – https://yurtrehberi.com.tr, firmalarca üye kaydı yapılırken verilen bilgileri her türlü ortamda ( manyetik, kağıt baskı, CD vb ) çoğaltma ve yayınlama hakkına gizlilik ilkeleri çerçevesinde sahiptir. 


9- Ziyaretçi ve üyeler, Karavana Dair kullanıcılara açık bilgilerden faydalanmak, site üzerinden ticari bağlantılar kurma hakkına sahiptir. Fakat hiçbir üye ve kullanıcının herhangi bir yazılım kullanarak https://yurtrehberi.com.tr web sitesindeki bilgilerin tamamını veya bir kısmını kopyalama, çoğaltma, satmaya hakkı yoktur. Hiçbir kullanıcı ve üye herhangi bir program kullanarak https://yurtrehberi.com.tr 'de bulunan verileri bozmaya çalışmak, bozmak, başka firmaların bilgilerini değiştirmek, firmalar arası yazışmaları izleme hakkına sahip değildir. Aksine hareket suç teşkil eder.


10- Kullanım koşullarına uymayanlar önce site yöneticisi tarafında uyarılır, devam etmesi durumunda https://yurtrehberi.com.tr’deki kayıtları silinir ve hukuki yollara başvurulur.


11- Ücretli üyelik  ve diğer ücretli servislerden faydalanan firmalar, ilk yıl ay içinde aldıkları üyeliğin ve hizmetin iptalini istediğinde ücreti banka masrafları düşüldükten sonra bakiye, fatura karşılığı olarak iade edilir. Ücretsiz üye olarak https://yurtrehberi.com.tr’de kayıtlarının kalması veya tamamen yayından kaldırılması https://yurtrehberi.com.tr’nin inisiyatifindedir.


Ücretli üyelik ve alacakları hizmetler https://yurtrehberi.com.tr sayfasında açıklanmıştır. 


12- https://yurtrehberi.com.tr  yayıncısı olarak https://yurtrehberi.com.tr’deki adresleri güncel tutulması ve yayının kesintisiz devam etmesi için gerekli çabayı göstermek ve kesintisiz yayınla yükümlüdür.


13- Burada yazılı olmayan hususlarda Tüketici Hakları, Fikir ve Sanat Eserlerinin Korunması konusundaki kanun, Telif hakları yasası ve Türk Ticaret Kanunu hükümleri geçerlidir.


Uyuşmazlık halinde Silivri Mahkemeleri yetkilidir.